Praktyka uważności: żyj w Teraźniejszości

Praktyka uważności: żyj w Teraźniejszości!❤
 
Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami refleksją na temat praktyki uważności, która może być niesamowicie transformacyjna dla naszego codziennego życia.
 
Dlaczego warto praktykować uważność❓
Medytacja jest jak magiczne narzędzie, które wyposaża nas w umiejętność radzenia sobie z emocjami, myślami i codziennymi sytuacjami. Pomaga nam być szczęśliwszymi, bardziej kreatywnymi, poprawia naszą wydajność w pracy oraz poprawia jakość relacji z innymi. Jedno jest pewne – pełnej mocy uważności doświadczamy, gdy przenosimy tę praktykę do rzeczywistego życia😊
 
Jak praktykować uważność poza sesją medytacji❓🧘‍♂️
Uważność można ćwiczyć w każdej chwili, podczas wykonywania niemalże każdej czynności – od jedzenia, prowadzenia samochodu, po zmywanie naczyń czy spacer z psem. To przeniesienie uwagi na teraźniejszy moment, skupienie się na tym, co robimy bez rozproszenia myśli. Uważne podejście do codziennych czynności sprawia, że nawet rutynowe obowiązki stają się mniej uciążliwe.
 
Czym jest idea mindfulness❓
Mindfulness to umiejętność bycia w stu procentach obecnym, świadomym tego, co robimy i gdzie się znajdujemy. W świecie pełnym automatycznych reakcji i pędzących myśli, mindfulness daje nam narzędzia do zatrzymania się, obserwowania i świadomego wyboru reakcji na życiowe sytuacje.
 
Korzyści z praktyki:
🌿pozytywny wpływ na emocje i samokontrolę
🌿poprawa nastawienia do świata i samego siebie
🌿wzmacnianie pracy mózgu – lepsza koncentracja i pamięć
🌿poprawa jakości snu, lepsza regeneracja
🌿skuteczne radzenie sobie ze stresem i stanami depresyjnymi
 
Jak zacząć❓✨
Chociażby od… uważnego siedzenia: spróbuj znaleźć choć 3 minuty dziennie na świadomą obserwację samej siebie podczas medytacji. Obserwuj swój oddech, napięcia w ciele, to czy siedzisz wyprostowana czy zgarbiona itp…
Uważne jedzenie: podczas posiłków skup się na jedzeniu, spróbuj odróżnić smak poszczególnych składników
Spacer: bez telefonu:) Skup się na otaczającej Cię przestrzeni, oddechu i krokach.
Oddech jako kotwica: wykorzystaj oddech do przywracania uwagi do teraźniejszości. Korzystaj z tych technik np. w kolejce w sklepie, idąc do pracy, czy w przerwie na lunch.
 
Spróbuj już dziś żyć bardziej świadomie. Bardziej obecna. Uważna. I zobacz jak Twój czas zwolnił i w Twoim życiu pojawi się więcej miejsca i przestrzeni – mindfulness zadziała magicznie na Twój stosunek do problemów i trudów życia. Będziesz bardziej zdystansowana i zrelaksowana w obliczu zaskakujących sytuacji.
Dzięki temu doświadczysz więcej spokoju i wdzięczności za kolejny piękny dzień życia❤
 
Przytulam❤
𝑀𝑎𝑟𝑖𝑎
 
Zapraszam na mój profil facebook: facebook.com/BlissKOnatury